גישור גירושין מרחוק

לקבלת ייעוץ לתהליך נכון

גישור גירושין מרחוק
גישור גירושין לזוגות ישראלים שגרים בחו"ל

גישור גירושין מרחוק - יש דבר כזה והוא אפילו מאד משתלם

החלטתם להיפרד ובחרתם לעשות זאת ללא מלחמות מיותרות. שמעתם על גישור לגירושין וזה מצא חן בעיניכם, רק שיש בעיה קטנה-גדולה. אתם לא גרים קרוב או שאחד מכם גר כבר בחו"ל ואולי אפילו שניכם גרים כבר שנים מעבר לים, אבל את ההליך אתם רוצים לעבור בעברית עם מגשר ישראלי. מה עושים?

עד לפני מספר חודשים, מי היה בכלל מעלה בדעתו שאפשר לעבור תהליך של גישור גירושין מבלי להיפגש בכלל פנים אל פנים, לעשות את כל התהליך בגישור גירושין מרחוק, תוך שימוש בטכנולוגיה שקיימת לעזרתנו.

היום זה פתאום נראה כאחת האופציות הטובות ובמיוחד אם גרים רחוק אחד מהשנייה, אולי אפילו בארצות רחוקות, אבל גם במקרים בהם לא מסוגלים לשבת יחד על אותה הספה או באותו החדר, אבל כן רוצים לסיים את הקשר בדרכי שלום ובלי מלחמות מיותרות וארוכות.

יכול להיות שהרעיון נשמע לכם קצת בדיוני, אבל זוגות שכבר בחרו בהליך גירושין מרחוק מעידים שלתהליך יתרונות רבים.

האמצעים הטכנולוגיים העומדים בימים אלו לרשותנו מאפשרים לוותר על מפגשים פיזיים בהם נוכחים באותו החדר המגשר ובני הזוג, וזה בהחלט אפשרי שכל אחת ואחד ישתתף במפגש ודווקא מאזור הנוחות שלו, מהפינה הבטוחה שלו ממנה הוא בוחר לקיים את מפגש הגישור בסקייפ או ב zoom למשל.

היתרונות של גישור גירושין מרחוק

שפה ותרבות

זוגות ישראלים שגרים מעבר לים, כאלו שעד אחרי הצבא חיו וגדלו בארץ, מרגישים הכי נוח במרחב השפה העברית והתרבות הישראלית, וכשהם רוצים להתגרש בלי מלחמות ובעזרת מישהו שיגשר ביניהם, לרוב יעדיפו שזה יקרה בשפת האם שלהם שהיא העברית ושהמגשר יהיה כזה שמכיר את התרבות הישראלית וחי אותה.
לפעמים יצליחו למצוא אחד כזה בסביבה שבה הם גרים, אבל המבחר והמגוון לא גדול מספיק ולהליך גישור טוב חייבים למצוא את המגשר המתאים להם ביותר.

הטכנולוגיה מאפשרת לבחור מגשר דובר עברית שגר בישראל ומומחה בגישור גירושין גם מרחוק, לא צריך להתפשר ואפילו ממש לא רצוי.

לפעמים מסך זו מחיצה טובה

יתרון נוסף של הליך גישור גירושין מרחוק זה המסך שמהווה סוג של מחיצה והגנה בין הצדדים, כי הרי גם אם אתם ביחסים הכי טובים, אם הגעתם למשבר והחלטתם על גירושין, עדיין לכל צד יש בטן מלאה ולא מעט אכזבות וכעסים. זוגות רבים מרגישים נוח יותר ובטוח יותר כשהם לא באמת נוכחים באותו החדר ובאותו החלל.

המפגש מאחורי המסך מאפשר לא פעם להרגיש חופשיים יותר להעלות דברים שבמפגש משותף באותו החלל ייתכן ואחד הצדדים היה נמנע. המפגש דרך המסך ומאזור הנוחות מאפשר לכל אחד מהצדדים כנות גדולה יותר.

לקחת פסק זמן

מפגשי הגישור הם מפגשים מאד טעונים ומעורבים בהם הרבה מאד רגשות. המפגשים במרחב הווירטואלי מאפשרים לקחת פסק זמן תוך כדי מפגש, לסגור מסך לכמה דקות, לנשום, להירגע ולחזור בכוחות מחודשים, דבר שיותר קשה לעשות כשנמצאים באותו החלל. האווירה כשכל אחד נמצא במקום אחר מאפשרת להתנתק מהשפעה שלילית של אנרגיות שמביא אחד הצדדים ויש לזה יתרון ענק.

הרבה יותר נוח

גישור גירושין מרחוק מאפשר גמישות רבה במציאת זמנים נוחים למפגש, גם כשקיימים פערי זמנים והפרשי שעות. במקרים בהם המגשר בארץ ובני הזוג מעבר לים ובוודאי כשאחד מבני הזוג בארץ והשני מעבר לים.
בנוסף לנוחות הגמישות בזמנים, במפגשים הווירטואליים לא חייבים לצאת מהבית, למצוא תחבורה בכדי להגיע למפגש, למצוא חנייה או סידור לילדים. קובעים שעה מתאימה, מכינים כוס קפה או כוס יין, בוחרים את המקום שהכי טוב ונעים בו, פותחים את המחשב ונפגשים.

חסכון במשאבי זמן וכסף

גישור הגירושין מרחוק חוסך גם זמן וגם כסף. כשלא צריך לצאת מהבית, כשגרים מעבר לים ולא צריך לשלם על טיסה בכדי לקיים את ההליך עם מגשר ישראלי בארץ, כשהפגישות ממוקדות והאווירה פחות מתוחה, חוסכים גם בזמן וגם בכסף.
בנוסף לעובדה שבהליך כזה יש חסכון משמעותי בעלויות כשלא צריך לצאת בכלל מהבית, כדאי לזכור ולקחת בחשבון שבכל מקרה עלות התהליך נמוכה משמעותית מכל הליך משפטי מקביל.

התאמת ההסכם לחוק המקומי

בחרתם בהליך גישור גירושין מרחוק? כשתמצאו את המגשר שמתאים לכם חשוב שתבדקו איתו שבסוף ההליך הוא אוגד את ההסכמות אליהן הגעתם ואם אתם גרים מעבר לים, הוא מעביר את ההסכמות המאוגדות יחד לעורך דין מקומי המתמחה בדיני משפחה במדינה בה אתם גרים. עורך הדין הזה ינסח את ההסכם בהתאם לחוק המקומי ותוכלו להגיש אותו לבית המשפט לסיים סופית את ההליך.
לסיכום: הליך כזה שבו היתרונות רבים ואין כמעט חסרונות הוא הבחירה הנכונה והמושכלת שתאפשר לכם לסיים את הקשר בזמן קצר וכמעט ללא משקעים.

 

ייתכן ויעניין אותך עוד

שאלות חשובות

האם אני צריך עורך דין שילווה אותי בתהליך גישור?

פעמים רבות שואלים אותי אם יש צורך בליוווי מקביל של עורך דין חיצוני להליך הגישור.

התשובה אינה חד משמעית, אבל ההמלצה היא לתת אמון במגשר ובצוות המקצועי שמלווה את התהליך.

 

 

מה יהיה עם הילדים?

לפני שאנו נפרדים פיזית, ומתחילים להתנהל כזוג גרוש, אנו חייבים לתת את הדעת לכל ההתנהלות היומיומית של הילדים במטרה למזער למינימום את השיבוש באורח החיים הרגיל והתקין שלהם. אין ספק שחייהם יראו מעתה אחרת, הם נאלצים להסתגן לאורח חיים חדש, אך תכנון, שיתוף פעולה שלכם, וראייה לטווח ארוך יקלו על ההתנהלות היומיומית, ויהפכו את השינוי להדרגתי.

למה לבחור בגישור גירושין?

כשאני בוחר נכון ובוחר בשבילי, "החיים שאחרי" לך ולילדיך יראו אחרת. הליך גירושין הינו מורכב רגשית ומלווה בהרבה טלטלות וחוסר וודאות. תוסיפו על זה מאבקים מיותרים על רכוש, וההתאוששות תהיה קשה וארוכה יותר.

יתרונות גישור גירושין עולים על הכל.

דילוג לתוכן