גירושין בהסכמה

לקבלת ייעוץ לתהליך נכון

הסכם גירושין בהסכמה

בתחום של דיני משפחה קיים כל כך הרבה מן הריב והקושי, מחילוקי הדעות שמעיבים על היכולת להתקדם ולמצוא פתרונות, עד שגירושין בהסכמה הם תמיד חלקת אלוהים קטנה כשנתקלים בהם. אמנם עלול להשתמע מכך כי אין תפקיד לגישור גירושין במצב כזה, אך דווקא כאן חשוב לומר שגירושין בהסכמה יכולים להיות הדבר הפשוט ביותר או האתגר הגדול ביותר שתעמדו בפניו, הבעיה היא שאין לדעת זאת מראש.

גירושין בהסכמה – ללא מאבקים

ברמה הבסיסית גירושין בהסכמה אומרים שבני הזוג מגיעים לתהליך כתיבת ההסכם ויצירת ההפרדה מתוך הסכמה הדדית ומבלי שצד אחד צריך להילחם על דרישתו להשתחרר מן התא הזוגי בעוד האחר נאבק מנגד לשמר אותו.


נקודת מוצא זו מביאה זוגות לתהליך גירושין במצב רגוע יותר, בהבנה כי יש לגבש הסכמות גם על הפרטים שבהסכם ולא רק על עצם ההחלטה להתגרש.

השאלה הגדולה במקרים אלו היא האם ניתן להתמודד גם עם הפרטים הקטנים כביכול, כמו עם ההחלטה הגדולה?
כמגשרת גירושין אני רואה לעצמי תפקיד בעל חשיבות גדולה להצליח ללוות זוגות המגיעים לגירושין בהסכמה בדרך שבה לא ימעדו דווקא על המכשולים הקטנים.


חשוב לי לשמר את הנינוחות שעצם ההסכמה מייצרת, ולנצלה לטובת יצירת הסכם מאוזן, הוגן וטוב לכולם.
אך מנקודה אידילית זו קשה לראות אילו נקודות משבר כן עלולות להתגלות בתהליך כזה.

 

מתחילים בגירושין בהסכמה אבל אין לדעת איך זה יסתיים

לצערי לעתים אנו נתקלים במקרים בהם אמנם הגיעו בני הזוג לתוך הליך גירושין בהסכמה, אך מעצם העיסוק בניסוח ההסכם נפתחים נושאים שמעלים לפני השטח הבנות כי ההסכמה נבעה מחוסר ידיעה, מתחושת חוסר ברירה ולעתים אף הסכמה שהתקבלה ע"י הונאה.


נושאים הקשורים בגורם המניע לבקשה להתגרש, חוסר ידיעה באשר לזכויות או לקיומם של רכוש או נכסים ואחרים יכולים ליצור משבר קשה דווקא בהליך כזה יותר מאשר בתהליך שמראשיתו הוא סוער.


על מנת שגירושין בהסכמה יסתיימו כפי שהתחילו חשוב לנטרל גורמים מעוררי חוסר אמון או כאלו שיכולים להונות צד אחד בהסכם.
לעתים במקרים אלו דווקא גישור גירושין הוא שמאפשר לפתוח את הנושאים הטעונים בסביבה בטוחה ולטפל בהם מבלי לפגוע בהסכמה הכללית לעשות את התהליך בשיתוף פעולה בין בני הזוג.

השאיפה לשמר את הבחירה בגירושין בהסכמה לא יכולה לבוא על חשבון הוידוא שזכויות שני הצדדים מתקיימות ושטובת שניהם וזו של ילדיהם, אם ישנם כאלה, ניצבת בראש.
לכן חשוב לצפות גם מצבים עתידיים הקשורים ביכולת ההשתכרות והכלכלה הביתית, בחינוך הילדים ובטיפול בהם, במבנה המשפחתי העתידי ועוד גורמים שלא תמיד מהווים חלק מחייכם בנקודת כתיבת הסכם הגירושין.
בכדי שתוכלו לקיים חיי גירושין טובים חשוב להיעזר בבעל מקצוע שיאיר את עיניכם באשר לנקודות אלו ואחרות, ויסייע לכם ביצירת הסכם שיהיה בעל סבירות להאריך ימים ושישרת אתכם בדרך המיטבית.

 

ייתכן ויעניין אותך עוד:

שאלות חשובות

האם אני צריך עורך דין שילווה אותי בתהליך גישור?

פעמים רבות שואלים אותי אם יש צורך בליוווי מקביל של עורך דין חיצוני להליך הגישור.

התשובה אינה חד משמעית, אבל ההמלצה היא לתת אמון במגשר ובצוות המקצועי שמלווה את התהליך.

 

 

מה יהיה עם הילדים?

לפני שאנו נפרדים פיזית, ומתחילים להתנהל כזוג גרוש, אנו חייבים לתת את הדעת לכל ההתנהלות היומיומית של הילדים במטרה למזער למינימום את השיבוש באורח החיים הרגיל והתקין שלהם. אין ספק שחייהם יראו מעתה אחרת, הם נאלצים להסתגן לאורח חיים חדש, אך תכנון, שיתוף פעולה שלכם, וראייה לטווח ארוך יקלו על ההתנהלות היומיומית, ויהפכו את השינוי להדרגתי.

למה לבחור בגישור גירושין?

כשאני בוחר נכון ובוחר בשבילי, "החיים שאחרי" לך ולילדיך יראו אחרת. הליך גירושין הינו מורכב רגשית ומלווה בהרבה טלטלות וחוסר וודאות. תוסיפו על זה מאבקים מיותרים על רכוש, וההתאוששות תהיה קשה וארוכה יותר.

יתרונות גישור גירושין עולים על הכל.

דילוג לתוכן