איך לבחור מגשר גירושין

לקבלת ייעוץ לתהליך נכון

6 פרמטרים שיעזרו לכם לבחור מגשר גירושין

איך לבחור מגשר גירושין

6 פרמטרים שיעזרו לכם לבחור מגשר גירושין מתאים עבורכם?

בשעת משבר בנישואין ועם ההגעה להחלטה לפרק את הזוגיות, מצב הרוח לא טוב, הלחץ גדול והקושי ניכר בכל תחום.

הבחירה בהליך גישור גירושין היא אחת ההחלטות החשובות שעשויות להקל מעט על התהליך. מגשר מתאים עבורכם יגדיל את הסיכוי להגעה להסכמות תוך חסכון במשאבי ממון וזמן.

המגשר איתו תבחרו לעבור את תהליך הגירושין ישפיע באופן משמעותי על כל התהליך, ולכן מאד חשוב להבין איך לבחור את הנכון והטוב ביותר עבורכם, עבור כל אחד מכם לחוד וכמובן שעבור שניכם יחד.

בחירה של מגשר נכון ומתאים לכם, תגדיל באופן משמעותי וברור את הסיכוי שתצליחו להגיע להסכמות משביעות רצון לשניכם.
בשביל להצליח לעשות זאת כדאי לפגוש מספר מגשרים, ולתת את הדעת לנקודות החשובות הבאות:


6 פרמטרים חשובים לבחירת מגשר גירושין

 

כימיה אישית: הכימיה בין המגשר והמגושרים היא אולי הפרמטר הראשון בחשיבותו, כי בלעדיו, כל הפרמטרים החשובים האחרים לא יהיו שווים כלום. הליך גישור גירושין הוא תהליך מורכב ולכן רצוי מאד שהוא יתנהל באווירה מקצועית והרגשה טובה שאפשר להיות גם פורמליים וגם בלתי פורמליים. העבודה עם המגשר צריכה להתקיים בשיח פתוח ובתחושה נוחה שעובדים עם מישהו שנוח לשתף, להתלבט, להתנגד ובעיקר מישהו שכל אחד מבני הזוג העומד בפני גירושין סומך עליו. בלי זה לא ניתן יהיה להגיע להסכם משביע רצון.

 

מקצועיות: אחרי שמצאתם שיש ביניכם כימיה או אולי אף במקביל, חשוב לבדוק את המקצועיות של מגשר הגירושין. כימיה טובה זה הכרחי, אבל לא מספיק ללא הפרמטר המקצועי של המגשר. איך בודקים מקצועיות של מגשר?, בודקים מה הרקע הלימודי שלו בתחום, האם ומתי השתלם עוד בתחום, נכנסים לאתר שלו וקוראים בו את התכנים, משוחחים איתו טלפונית ושואלים שאלות מנחות. מגשר מקצועי הוא כזה שיודע לשמור על האינטרסים המשותפים של הזוג תוך שמירה גם על האינטרסים האישיים ולשלב בין השניים.

 

ניסיון: יש כימיה ומצאתם מגשר מקצועי? נהדר. עכשיו רצוי לבחון את הניסיון של המגשר. ככל שניסיונו רב, כך כבר יש לו כלים ודרכים ליישב סכסוכים מגוונים. מגשר בעל רקורד עשיר של הצלחה כנראה יצליח הרבה יותר ומהר יותר. לא תמיד תוכלו לקבל ממליצים כיוון שהנושא רגיש ובני הזוג אשר עברו תהליך לא תמיד מעוניינים לחשוף את סיפורם. בקשו מהמגשר לשוחח עם אנשי מקצוע שהם עובדים איתו, משם תקבלו תמונה טובה יותר.
מגשר בעל ניסיון יכול ויודע לתת לכם מעטפת שמכילה מקצועיות ואנושיות ואלו יקדמו אתכם בדרכי נעם ובמינימום מפגשים להסכמה וחתימה על הסכם הגירושין.

 

תחום מומחיות המגשר: מגשרים רבים עוסקים בגישור במגוון תחומים וביניהם סכסוכי שכנים, סכסוכי עבודה וסכסוכי ירושה. נסו למצוא מגשר שתחום המומחיות שלו הוא משפחה וגירושין.

 

הסמכות וכלים מקצועיים נוספים: כדאי לוודא אם המגשר שבחרתם הוא גם עורך דין, ואולי גם בעל הסמכה נוספת במקצוע טיפולי כמו פסיכולוג או מאמן. מגשר שיש לו ידע וכלים בהיבט משפטי ואיתם ידע וכלים בהיבט הטיפולי, יוכל לייעץ בתחומים המשפטיים והרגשיים גם יחד ולעזור להגיע להסכמה ואף לתת תשובות לנושאים רגישים ובראשם הילדים. החל מאיך מספרים להם ועד הסדרי ראייה מתאימים. מגשר טוב הוא כזה שיש לו הסמכות נוספות או שהוא עובד עם מעטפת של בעלי מקצועות טיפוליים ומשפטיים שיכולים להיות שותפים לתהליך.

 

עלויות: עלות הגישור נגזרת משני פרמטרים- עלות שכר מגשר ועלות נמוכה יותר מניהול תביעה בבית המשפט. עלות ניהול התביעה בבית המשפט גבוהה בהרבה מניהול ההליך אצל מגשר ולא משנה אצל איזה מגשר, הפרמטר השני הוא המשמעותי והגמיש יותר והוא שכר המגשר עליו כתבנו במאמר כמה עולה גישור גירושין.
בית המשפט יפנה אתכם בראש ובראשונה להליך גישור. ניתן להיעזר במגשרים בקהילה שחלקם אף נותנים את השירות בהתנדבות ואז כמובן, הליך הגישור לא עולה, אבל לפחות חוסך את העלויות הגבוהות של ניהול התביעה בבית המשפט. זה נהדר אם מצליחים למצוא מגשר שעומד בכל הקריטריונים שעליהם כבר דיברנו. חסרון נוסף למגשר במהו"ת הוא חוזר זמינות בתאריכים וכאשר אתם נמצאים בסיטואציה של גירושין, המענה המידי חשוב.

 

יש לקחת בחשבון שהמגשר הוא זה שישפיע משמעותית על כל הליך הגירושין ואסור שתתפשרו רק בגלל מחיר. יכול להיות פער משמעותי בין התעריפים של המגשרים השונים וחשוב שתשקללו גם את שיקול זה בבחירת המגשר המתאים לכם ועם זאת, נסו לתת לו את המשקל הנמוך יותר מכימיה עם המגשר ועם המקצועיות שלו.

 

ולסיום. מומלץ לשוחח לפחות עם 2 מגשרים לפני שאתם מחליטים סופית. כפי שציינו, בחירת המגשר המתאים ביותר היא ערובה להצלחת התהליך.

 

ייתכן ויעניין אותך עוד:

שאלות חשובות

האם אני צריך עורך דין שילווה אותי בתהליך גישור?

פעמים רבות שואלים אותי אם יש צורך בליוווי מקביל של עורך דין חיצוני להליך הגישור.

התשובה אינה חד משמעית, אבל ההמלצה היא לתת אמון במגשר ובצוות המקצועי שמלווה את התהליך.

 

 

מה יהיה עם הילדים?

לפני שאנו נפרדים פיזית, ומתחילים להתנהל כזוג גרוש, אנו חייבים לתת את הדעת לכל ההתנהלות היומיומית של הילדים במטרה למזער למינימום את השיבוש באורח החיים הרגיל והתקין שלהם. אין ספק שחייהם יראו מעתה אחרת, הם נאלצים להסתגן לאורח חיים חדש, אך תכנון, שיתוף פעולה שלכם, וראייה לטווח ארוך יקלו על ההתנהלות היומיומית, ויהפכו את השינוי להדרגתי.

למה לבחור בגישור גירושין?

כשאני בוחר נכון ובוחר בשבילי, "החיים שאחרי" לך ולילדיך יראו אחרת. הליך גירושין הינו מורכב רגשית ומלווה בהרבה טלטלות וחוסר וודאות. תוסיפו על זה מאבקים מיותרים על רכוש, וההתאוששות תהיה קשה וארוכה יותר.

יתרונות גישור גירושין עולים על הכל.

דילוג לתוכן