10 הטעויות הגדולות שעושים מתגרשים ועולות להם ביוקר

לקבלת ייעוץ לתהליך נכון

דגנית אלישיב

עורכת דין ומגשרת

10 טעויות הגירושין הגדולות ביותר

10 הטעויות הגדולות שעושים מתגרשים ועולות להם ביוקר

  • החלטתם להתגרש?  חשוב מאוד שתקראו את המאמר הבא, הכנו עבורכם את 10 הטעויות המשמעותיות ביותר שמתגרשים עושים. המאמר יעזור לכם לשלוט בהשלכות של הגירושין.

 

1.      בחירת הליך הגירושין

חשיבות מאוד גדולה להליך בחירת הגירושין. אם בחרתם לנהל את הגירושין כך שכל צד מיוצג על ידי עורך דין אל תתנו לאף גורם לקחת פיקוד על החיים שלכם. מספר המקרים שאני נתקלת בהם עורכי דין גוררים את הצדדים למלחמות מיותרות על גבם של בני הזוג ועל גבם של הילדים הוא כה גדול ומעיד על חוסר אחריות וחוסר מקצועיות. בחרתם בעורך דין לכל צד שינהל את התהליך, אל תתנו לו להסלים את הסיטואציה. הנחו אותו מה הקו המנחה שלכם ולאן אתם רוצים להגיע בסופו של דבר. אל תתנו לאף אחד לרמוס את הצד השני, זכרו, אלו היו בני הזוג שלכם והשותפים לחיים שלכם עד לפני זמן קצר וימשיכו להיות אבי או אם ילדכם גם לאחר הליך הגירושין.

2.      מתייעצים עם חברים שגורמים נזק –

יש חשיבות רבה לחברים שיתמכו בכל אחד מכם בהליך גירושין, אך חבר שמתסיס אתכם כנגד הצד השני, או חברה שגורמת לכם להסתכל על בן הזוג שלכם כאויב הכי גדול שלכם – התרחקו מהם. בחרו את החברים שמקדמים אתכם, תומכים בהחלטות שלכם ושנותנים לכם פתרונות יצירתיים ומלומדים. אמצו אליכם את אלו אשר יסייעו לכם לעבור את המשבר בצורה חלקה ומהירה.

 

3.      מערבים את הילדים בגירושין

אתם תמיד חוששים מה יהיה עם הילדים אחרי הגירושין? התשובה לכך היא חד משמעית. ככל שתשכילו להתנהל באחריות ובגרות ולהבין שאתם ההורים והילדים הם לא חלק מהתהליך כך תמזערו את הפגיעה שלהם ממנו. זוגות רבים מסיטים את הילדים לנקוט עמדה כנגד ההורה האחר, מנהלים מריבות ליד הילדים ונותנים לילדים להחליט על נושאים אשר בתחום האחריות ההורית בלבד. המעורבות של הילדים בגירושין צריכה להיות מזערית מבלי שהם יאלצו לנקוט צד או להגן על צד אחר.
4.      פותחים תביעה מבלי להבין את גודל הפער 

בחרתם לנהל את הגירושין עם עורך דין, אל תרוצו לפתוח תביעות בגלל מרוץ הסמכויות. קיבלתם יעוץ שכזה לכו לעוד יעוץ כדי לקבל את ההחלטה אם הגשת תביעה כנגד בן או בת הזוג שלכם נכונה במקרה שלכם. לעיתים התביעות כה מיותרות ורחוקות מהאמת העובדתית של בני הזוג שבסופו של דבר הן מייצרות פער, תסכול וחוסר אמון אצל הצד השני בעוד שאפשר היה לעשות את זה אחרת.

5.      מפסיקים לעבוד

שמעתי לא מעט פעמים בה צדדים קיבלו עצות להפסיק לעבוד כדי להיות בעל זכות לקבל מזונות גדולים יותר עבור הילדים. ואני אומרת, היזהרו. המשיכו בחייכם, השקיעו בעצמכם, הביטו במשבר כהזדמנות לצמיחה ושינוי, אל תשבו בבית בתקווה שזה יסייע לכם להגדלת המזונות. המחיר שתשלמו בחייכם ובנפשכם יהיה גדול יותר מאותם כמה שקלים בודדים נוספים שתכניסו לכיסכם עבור הילדים.

6.      מכינים הסכם גירושין לבד או מורידים מהאינטרנט

למעלה מ 10 זוגות הגיעו אלי בשנה האחרונה עם הסכם שהורידו מהאינטרנט והחילו על עצמם. הפערים בין מה שהיה רשום בתבנית ההסכם ובין החיים של בני הזוג היו גדולים, והיה צורך להכין את ההסכם מחדש כך שתוכנו יהיה בהלימה ליום יום שלהם. הסכם גירושין הוא מעבר למסמך המפרט  איך מחלקים את הרכוש ומתי הילדים יהיו עם האב או האם, הסכם גירושין הוא תמצית של החיים של בני הזוג וילדיהם אחרי הגירושין. מומלץ להשקיע זמן וחשיבה על ההסכם ולחשוב על תרחישים רבים ככל שניתן כדי להימנע מהפתעות. אבל החשוב ביותר הוא השיח. כאשר בני הזוג מנהלים שיח תרבותי ובוגר על אותם תרחישים ובאותה העת מקשיב לצד השני ולצרכים שלו הרבה מאוד פערים מצליחים להיסגר.

7.      נותנים לאחרים לנהל עבורם את הגירושין

כשהחלטתם להינשא או לנהל חיים זוגיים זו היתה החלטה שלכם בלבד. אף אחד לא כפה אותה עליכם או ניהל את החלטתכם. אותו דבר בהליך גירושין. אל תתנו לאף אחד לנהל את הגירושין עבורכם כי אף אחד לא באמת יודע מה טוב לכם חוץ מכם.

8.      לא מתערבים בכתיבת הסכם הגירושין שלהם

הרבה פעמים עורכי דין כותבים לבני הזוג את ההסכם ובני הזוג חותמים עליו מבלי לקרוא לעומק את מה שרשום שם או מבלי לתת דגש לדברים  נוספים שחשובים להם שיירשמו בו. היו חלק בלתי נפרד מכתיבת ההסכם. קראו את הטיוטות פעם אחר פעם עד שתהיו בטוחים שזה הנוסח הטוב עבורכם ומשרת את מה שנכון לכם.

9.      משלמים הרבה מדי כסף לתהליך הגירושין

הליך גירושין לא צריך להיות יקר ולא צריך להתרושש ממנו. אם תבחרו בהליך גישור גירושין התהליך יעלה לכם הרבה פחות מתהליכים אחרים.

10.   לא מבינים שאחרי שמתגרשים צריך לדעת איך לנהל את המשפחה אחרת

משפחה אינה מתפרקת היא משנה צורה. אחרי שמתגרשים ובמיוחד כשיש ילדים צריך לזכור שאתם לא יכולים להיפרד לחלוטין אחד מהשני. נכון, אתם לא חיים תחת קורת גג אחת, לא מנהלים חיים משותפים ולא חולקים חוויות או קשיים יחדיו. אבל אתם כן ממשיכים לגדל את הילדים שלכם ולשם כך אתם צריכים כלים ודרך כדי לעשות זאת בצורה נכונה ויעילה כך שתוכלו להתקדם לפרק ב' בחייכם.

 

 

 

למה הטעויות הללו עולות לכם ביוקר?

  • כי הן מאלצות אתכם להיפרד מסכומי כסף גדולים ואפשר שלא.
  • כי הן מעכבות אתכם מלהתחיל פרק ב'
  • כי הן פוגעות בילדים שלכם
  • כי הן מסיטות אתכם מעבודה על תהליכי צמיחה ושינויי אישיים.
  • כי הן מעכבות את התפתחות הקריירה שלכם.

 

 

ייתכן ויענין אותך עוד

 

 

 

לפגישת יעוץ והכוונה בגירושין מוזמנים לפנות לעורכת הדין דגנית אלישיב, מגשרת ומאמנת זוגות לגירושין אחרים.

050-7583555

שאלות חשובות

האם אני צריך עורך דין שילווה אותי בתהליך גישור?

פעמים רבות שואלים אותי אם יש צורך בליוווי מקביל של עורך דין חיצוני להליך הגישור.

התשובה אינה חד משמעית, אבל ההמלצה היא לתת אמון במגשר ובצוות המקצועי שמלווה את התהליך.

 

 

מה יהיה עם הילדים?

לפני שאנו נפרדים פיזית, ומתחילים להתנהל כזוג גרוש, אנו חייבים לתת את הדעת לכל ההתנהלות היומיומית של הילדים במטרה למזער למינימום את השיבוש באורח החיים הרגיל והתקין שלהם. אין ספק שחייהם יראו מעתה אחרת, הם נאלצים להסתגן לאורח חיים חדש, אך תכנון, שיתוף פעולה שלכם, וראייה לטווח ארוך יקלו על ההתנהלות היומיומית, ויהפכו את השינוי להדרגתי.

למה לבחור בגישור גירושין?

כשאני בוחר נכון ובוחר בשבילי, "החיים שאחרי" לך ולילדיך יראו אחרת. הליך גירושין הינו מורכב רגשית ומלווה בהרבה טלטלות וחוסר וודאות. תוסיפו על זה מאבקים מיותרים על רכוש, וההתאוששות תהיה קשה וארוכה יותר.

יתרונות גישור גירושין עולים על הכל.

דילוג לתוכן