הסכם גירושין

חלוקת רכוש, אחריות הורית ומה שביניהם

לקבלת ייעוץ לתהליך נכון

[contact-form-7 id="132" title="באנר ראשי"]

כללים לכתיבת הסכם גירושין

תהליך גירושין בין בני זוג מלווה בסערת רגשות ובתחושות קשות של כעס, זעם, חוסר אונים והרבה פחד מפני העתיד הבלתי נודע, דיכאון וירידה בתחשות הערך העצמי. דווקא בעת הזו נדרשים בני הזוג לקבל החלטות חשובות ומשמעותיות בחייהם שישפיעו רבות על עתידם ועתיד ילדיהם.

בבואם של בני הזוג לכתוב הסכם גירושין הם בעצם פותחים "דף חדש" עבורם ועבור ילדיהם.
לאחר שההחלטה על הפרידה התקבלה, יש משקל רב לדרך שבה יבחר כל אחד מבני הזוג לצאת לדרכו החדשה.
אפשר להתגרש תוך כדי מאבק משפטי ממושך, יקר, כואב ומייגע, שיפגע בכל בני המשפחה.
הכנת הסכם גירושין ובחירה של גישור לגירושין, לעומת זאת, מאפשר לבני הזוג להיפרד בהסכמה ובכבוד, והסיכוי שצדדים יכבדו הסכם שנבנה תוך הדברות, גדול יותר.

עורכת הדין דגנית אלישיב, נותנת פתרונות לליווי תהליך הגישור וליצירה של גירושין בהסכמה, החל מסיוע משפטי לקראת הכנת הסכם גירושין ועד לאימון אישי המכין את בני הזוג לחיים בנפרד. שירותי גישור משפחה, אימון וליווי אישי, הכנת הסכם גירושין ותמיכה לבניית החיים שאחרי.
כל אלו ניתנים במקצועיות ורגישות מיוחדים.

אני מתמקדת בעיקר ביכולת של בני הזוג לממש את הסכם הגירושין ביום שאחרי הגירושים, כאשר המטרה היא להביא את בני הזוג לתוצאה וההסכם הטוב ביותר עבורם שיאפשר להם להתחיל בחיים חדשים במהירות המרבית, לצד שמירה על קשר בריא המאפשר גידול ילדים משותף והרמוני, תוך צמצום כעסים ומשקעים.

גירושין הם עניין אמביוולנטי 

מצד אחד רוצים להיפרד ולהמשיך הלאה, מצד שני כמעט תמיד יש עדיין חוטים שקושרים אותנו זה לזה. כך גם הסכם גירושין- זוגות שנפרדים בטוב נוטים לעתים להקל ראש בחשיבותו, זוגות שפרידתם בטעם מר מרבים להתעקש על כל סעיף ומקשים על הפרידה.

גירושין הם עניין אמביוולנטי – מצד אחד רוצים להיפרד ולהמשיך הלאה, מצד שני כמעט תמיד יש עדיין חוטים שקושרים אותנו זה לזה.
כך גם הסכם גירושין- זוגות שנפרדים בטוב נוטים לעתים להקל ראש בחשיבותו, זוגות שפרידתם בטעם מר מרבים להתעקש על כל סעיף ומקשים על הפרידה.

אז איך ניתן להגיע להסכם גירושין מיטבי ולהצליח לשמור על יחסים הולמים וכוח להמשיך הלאה?

זוגיות היא דבר לא פשוט.
שני בני אדם מתחברים לכדי בית אב אחד- הוא בא מכאן והיא משם, צריך לבחור מקום מגורים- מי מצטרף לביתו של האחר? או שמא עוברים ביחד למקום חדש? הוא מביא את המיטה, והיא את הסלון מהדירה השכורה.

יש לעצב סביבת חיים שמתאימה לשניכם- הוא אוהב כחול והיא אוהבת חום. החברים שלו והחברים שלה הופכים אט-אט לחברים שלכם, משכורותיכם מפרנסות עתה ביחד את הבית במשותף, וכך הלאה- נימי חייכם הולכים ונרקמים אלה באלה, ומתגבשים לכדי רקמת חיים משותפת אחת.

אמנם אין הסכם גירושין ברקע בשלב זה, אך בנקודה הזו הסכמים נעשים גם נעשים – נישואין, הסכם ממון, הסכמים שבעל פה, הבטחות, ילדים- (שהם בלי ספק הגורם המחייב ביותר עבורנו כזוג), ובחלוף הזמן כבר קשה מאוד לזכור איך הכל התחיל משני אנשים נפרדים, שלכל אחד חיים שהם עולם ומלואו, ובוודאי קשה להחליט כיצד משיבים לכל אחד את חלקו, ושומרים גם על הערך של כל מה שצברו חייכם המשותפים.

מרבית הזוגות המתגרשים בוחרים באחד משניים- לסיים מהר, או להלחם עד השקל האחרון וכלות הכוח.

תהליך בניה של הסכם גירושין וגם ייעוץ משפטי

כדי לאפשר לשני הקצוות האלה להתגרש בצורה שקולה ונבונה, שתבטיח את המשך דרכו של כל אחד מבני הזוג, וכמובן של ילדיהם כשיש כאלו, עורכת הדין דגנית אלישיב מציעה תהליך בניה של הסכם גירושין המורכב מייעוץ משפטי, גישור גירושין בשילוב מקצועיות מהעולם האימוני והפסיכולגי התומכים בתהליך.

בתהליך כזה תוכלו לראות את הדברים כמו שהם- נעזור לכם להימנע מחפזון יתר שעשוי לגרום לפרטים עתידיים לחמוק מעיניכם, ובכך למנוע חיכוכים לא נחוצים בעתיד.

נעזור לכם גם במקרה שההסכמה רחוקה מכם, נגייס את כל פרטי חייכם המשותפים ושאיפותיכם להמשך על מנת לייצר הסכם גירושין ריאלי, שיגרום לריבים ולמלחמות להיראות מיותרים.

הסכם גירושים מקצועי, שקול ומאוזן שנרקם בשיתוף ומתוך הבנת המצב, הוא המפתח לגירושין בריאים וליציאה ברגל ימין לחיים החדשים.

דוגמה להסכם גירושין תוכלו לראות בעמוד הבא – לחצו כאן!

לקריאה נרחבת על המהות של הסכם גירושין לחצו כאן! >>

לקריאה נוספת

שאלות חשובות

האם אני צריך עורך דין שילווה אותי בתהליך גישור?

פעמים רבות שואלים אותי אם יש צורך בליוווי מקביל של עורך דין חיצוני להליך הגישור.

התשובה אינה חד משמעית, אבל ההמלצה היא לתת אמון במגשר ובצוות המקצועי שמלווה את התהליך.

 

 

מה יהיה עם הילדים?

לפני שאנו נפרדים פיזית, ומתחילים להתנהל כזוג גרוש, אנו חייבים לתת את הדעת לכל ההתנהלות היומיומית של הילדים במטרה למזער למינימום את השיבוש באורח החיים הרגיל והתקין שלהם. אין ספק שחייהם יראו מעתה אחרת, הם נאלצים להסתגן לאורח חיים חדש, אך תכנון, שיתוף פעולה שלכם, וראייה לטווח ארוך יקלו על ההתנהלות היומיומית, ויהפכו את השינוי להדרגתי.

למה לבחור בגישור גירושין?

כשאני בוחר נכון ובוחר בשבילי, "החיים שאחרי" לך ולילדיך יראו אחרת. הליך גירושין הינו מורכב רגשית ומלווה בהרבה טלטלות וחוסר וודאות. תוסיפו על זה מאבקים מיותרים על רכוש, וההתאוששות תהיה קשה וארוכה יותר.

יתרונות גישור גירושין עולים על הכל.