גישור בין בני זוג

לקבלת ייעוץ לתהליך נכון

גישור בין בני זוג

גישור בין בני זוג

הגישור כשמו כן הוא: גשר בין 2 צדדים. יש הרבה תחומים בהם צדדים מסוכסכים נעזרים בהליך גישור לפתרון המחלוקת, אבל התחום הנפוץ ביותר הוא הגישור בין בני זוג. מהו הגישור הזוגי? באיזה נושאים עוסק הגישור הזוגי? מה תפקידו של המגשר? מה קורה בהליך? מהם יתרונותיו של ההליך? האם ההליך מאפשר למנוע גירושין? על כל השאלות האלו נענה ממש כאן

גישור בין בני זוג – לנסות למנוע את הגירושין

גישור הוא תחום רחב שתופס תאוצה בשנים האחרונות.

הגישור הוא תהליך שנבחר על ידי שני צדדים לסכסוך כשלהו במגוון תחומים עסקיים, חברתיים או זוגיים.

במהלך הליך הגישור, מסייע המגשר (שהוא צד שלישי וניטרלי) לצדדים המסוכסכים לפתור את המחלוקות ביניהם, עד שהם מגיעים להסכמות ופותרים את הסכסוך על הצד הטוב ביותר.

תפקידו של המגשר לזהות ולהבין את הצרכים והאינטרסים של כל צד ולהצליח להוביל ולכוון אותם למצוא את הנתיב הנכון עבורם עד מציאת הפתרון.

 

מהו גישור הזוגי?

מכלל תחומי הגישור השונים והמגוונים, הגישור הזוגי הוא הנפוץ ביותר. לגישור הזוגי מגיעים בני זוג שהגיעו למשבר עמוק ביחסים וזקוקים לצד שלישי שיגשר ביניהם על מנת לפתור את המחלוקת העמוקה וללוותם בהליך גירושין.

גישור זוגי הוא הליך טיפולי שמטרתו המרכזית היא חיזוק הקשר בין בני הזוג, ובנייה מחודשת של האמון ביניהם, במיוחד בזמן שהם נתונים במשבר עמוק.

במהלכו של הגישור מתקיימים מספר מפגשים בנוכחות מגשר מנוסה ומקצועי מומחה בתחומו, כאשר בחלק מהמפגשים נוכחים שני בני הזוג ובחלק רק אחד מהם.

 

מהם הנושאים בהם עוסק הגישור הזוגי?

הגישור הזוגי יכול לעסוק בכל נושא שמטריד את בני הזוג והם לא מצליחים למצוא לו פתרון בעצמם. לא פעם אלו בדיוק הנושאים שללא טיפול וגישור בין השניים, יביא לסיום הזוגיות.

בגישור הזוגי אפשר לפתור מחלוקות הנוגעות לטיפול בהורה מבוגר או חולה של אחד מבני הזוג, בחילוקי דעות כלכליות, בפערים מהותיים בענייני חינוך הילדים ועוד.

כל מה שנמצא ביחסים בין בני הזוג ובין בני הזוג והמשפחה.
בנוסף, אחד הנושאים העיקריים שבגללו מגיעים בדרך כלל זוגות לגישור זוגי זהו גישור לגירושין.

כשבני הזוג לא הגיעו לגישור כשהיו ביניהם מחלוקות עמוקות, מגיע לא פעם הסכסוך עד למשבר כזה שמוביל אותם לבחור להיפרד ולהתגרש.

גם אז מומלץ ורצוי לבחור בגישור הזוגי שבסופו יצא הזוג עם הסכם גירושין מקובל על השניים ועומד בחוקים.

 

מיהו המגשר הזוגי?

המגשר הזוגי הוא לרוב עורך דין שעבר הכשרה והתמקצע בתחום הגישור.

יש לו כלים, ידע ויכולת להביא את הזוג לשיחה שיש בה כבוד והקשבה זה לצרכי זו וההיפך.

הוא מקפיד להיות ניטרלי ולתת לבני הזוג יחס שווה, בזמן שהוא משתמש בכלים ובניסיון שלו בכדי לעזור לבני הזוג להגיע להסכמות, ולבנות יחד את המשך הקשר בדרכי נעם, בין אם כזוג נשוי ובין אם כגרושים.

 

מה קורה במהלך הגישור וכמה זמן זה נמשך?

לאחר שבני הזוג יבחרו את המגשר המתאים להם ביותר, הם יפגשו למפגש הראשון ביחד.

במפגש הזה הם יחתמו מול המגשר על הסכם גישור שמחייב את שניהם ובו למשל המחוייבות שגם אם הגישור לא מצליח אסור לאף אחד מהם להשתמש בדברים שנאמרו או הוצגו במפגשים.

לאחר הפגישה הראשונה המשותפת, יפגשו בני הזוג בנפרד עם המגשר על מנת שהמגשר יוכל להכיר ולבחון את הצרכים והרצונות של כל אחד מהשניים, ולאחר מכן יחזרו לפגישה או מספר פגישות משותפות.

בסוף התהליך ייכתב הסכם גירושין המוסכם על השניים.

 

מהם היתרונות של הגישור הזוגי, והאם הוא יכול למנוע גירושין?

יתרונותיו של הגישור הזוגי הם ביצירת תקשורת מיטבית בין בני הזוג, כזו שתאפשר לזוג להמשיך את החיים המשותפים בחיוך ואהבה הדדית.

המגשר נמצא שם קשוב לשני הצדדים מבלי לנקוט עמדה לטובת צד אחד. המגשר פועל להשגת שלום בית ובעזרתו אפשר למנוע את הגירושין.

לפעמים למרות כל הכוונות הטובות של כל הצדדים, המחלוקת והשבר עמוקים ורחבים ולמרות המאמץ והרצון, לא מצליחים להגיע לאיחוי הקרע.

במקרים אלו, ממשיכים לגישור גירושין כשהמגשר מקפיד על תקשורת פתוחה, כנה ומכבדת בין בני הזוג ומנהל את הסכסוך בין השניים במינימום נזקים אפשרי.

בהליך הגישור מקפיד המגשר על מצב שוויוני בין בני הזוג, מצב שבו אין צד אחד שידו על העליונה, והוא מוביל את התהליך עד להשגת הסכמה בין בני הזוג ויצירת הסכם שמקובל על שניהם, תוך שהמגשר מביא איתו גם ידע משפטי של החוק שמאפשר ליצור הסכם מקובל וחוקי.

בדרכי נעם ושלום ובלי מלחמות גירושין לא חייבים להיות שדה קרב, ואפשר להתגרש גם בצורה מכובדת ומכבדת.

זה חשוב תמיד ועוד יותר מתמיד כשמעורבים בסיפור ילדים וההורים רוצים לסיים את הקשר עם כמה שפחות נזקים.

אפשר לעשות זאת באמצעות מגשר מקצועי ומנוסה שיוביל את בני הזוג בדרכי נעם לכתיבת הסכם פרוד שיהיה מוסכם על שני הצדדים ויכלול התייחסות לנושאי מזונות, חלוקת רכוש, משמורת וחלוקת זמני השהות של הילדים ונושאים רבים אחרים אשר מקיפים את המשפחה במשבר.

 

ייתכן ויעניין אותך עוד

שאלות חשובות

האם אני צריך עורך דין שילווה אותי בתהליך גישור?

פעמים רבות שואלים אותי אם יש צורך בליוווי מקביל של עורך דין חיצוני להליך הגישור.

התשובה אינה חד משמעית, אבל ההמלצה היא לתת אמון במגשר ובצוות המקצועי שמלווה את התהליך.

 

 

מה יהיה עם הילדים?

לפני שאנו נפרדים פיזית, ומתחילים להתנהל כזוג גרוש, אנו חייבים לתת את הדעת לכל ההתנהלות היומיומית של הילדים במטרה למזער למינימום את השיבוש באורח החיים הרגיל והתקין שלהם. אין ספק שחייהם יראו מעתה אחרת, הם נאלצים להסתגן לאורח חיים חדש, אך תכנון, שיתוף פעולה שלכם, וראייה לטווח ארוך יקלו על ההתנהלות היומיומית, ויהפכו את השינוי להדרגתי.

למה לבחור בגישור גירושין?

כשאני בוחר נכון ובוחר בשבילי, "החיים שאחרי" לך ולילדיך יראו אחרת. הליך גירושין הינו מורכב רגשית ומלווה בהרבה טלטלות וחוסר וודאות. תוסיפו על זה מאבקים מיותרים על רכוש, וההתאוששות תהיה קשה וארוכה יותר.

יתרונות גישור גירושין עולים על הכל.

דילוג לתוכן