12 הסיבות הנפוצות ביותר לגירושין

לקבלת ייעוץ לתהליך נכון

מה הסיבות המובילות לגירושין

12 הסיבות הנפוצות ביותר לגירושין

אומרים שהאהבה היא חלום מתוק והנישואין הם שעון מעורר. לא לכולם השעון המעורר נעים ולפחות שליש מהמתחתנים – מתגרשים. יש המון סיבות לפירוק הזוגיות, אנחנו נביא כאן את 12 הסיבות העיקריות שבגללן מתגרשים שליש מהזוגות

לא פעם, הסיבה שבזכותה התאהבתם בבן או בת הזוג תהפוך עם השנים לזו שתוציא אתכם מדעתכם ועלולה להביא אתכם עד לפירוק הזוגיות.

גבר עקשן חיובי שהופך בעיניכן לעקשן שלילי, אישה דומיננטית שעם השנים הופכת בעיניכם לדומיננטית מידי ושתלטנית. בנוסף לזה, לא פעם בני הזוג מתפתחים בקווים שכבר לא מתאימים אחד לשנייה. הוא מפתח קריירה על חשבונה או ההיפך. היא לומדת ומתפתחת והוא מרגיש טיפש על ידה, הוא זקוק לחופש והיא צריכה אותו צמוד ועוד ואריאציות שונות מגוונות.


12 הסיבות הנפוצות לגירושין

 

1. נישואין לא בשלים
לא פעם, אנשים מתחתנים מתוך שיקולים שלא תואמים לבשלות היחסים ביניהם. אנשים מתחתנים בגלל הריון לא רצוי או לא מתוכנן, בגלל ששעון הגיל מתקתק, בגלל שההורים לוחצים או סתם כי ההתאהבות בשיא והם רוצים לממש את הקשר בלי שחיו בו מספיק זמן. הסיבות הללו לנישואין לא הגיעו מבשלות של קשר והרבה פעמים בהמשך מתגלים קשיים נוספים שלא חשבו עליהם ובעיקר מגלים שאין ביניהם התאמה ואז, הדרך לגירושין מהירה וקצרה.

2. איבוד עניין
אחת הסכנות כשמתחתנים לא מהסיבות הנכונות, אבל גם אם כן, זהו איבוד העניין אחד בשנייה או אחת בשני. כולנו מכירים זאת ממערכות יחסים קודמות. חשבנו שהוא אהבת חיינו, חשבנו שהיא חלום חיי ואחרי לא מעט שנים, כשכבר יש ילדים והמשפחה גדלה, הקשר נשחק ובני זוג מוצאים עצמם מאבדים עניין זו בזה או זה בזו. כבר אין ריגוש, לא נהנים להיות יחד ולמרות שאין מריבות, האש על להבה קטנטנה או שנכבית ואז חלק בוחרים להתגרש.

3. סוג אישיות שונה
אומרים שהפכים נמשכים זה לזה ומשלימים זה את זה. זה נכון, אבל ללא תחזוקה נכונה של הקשר הזוגי, אותם הפכים משלימים הופכים למרכז המחלוקת ואפילו למצבים של סלידה וריחוק. עם השנים התכונות ההפוכות הולכות ומתחזקות ודומות למגנט שצידו האחד מושך את המגנט אבל צידו השני דוחה את אותו המגנט. אם לא מדברים על הדברים ואם לא מצליחים להגיע להבנות, סוג אישיות מנוגד הוא אחד הגורמים לשאר הבעיות.

4. בגידה
כשבני הזוג מאבדים עניין אחד בשנייה או כשהפערים האישיותיים שלהם גדלים, יש שיחפשו את התשובה לצורך שלהם מחוץ לבית ויבגדו. לרוב הבגידה היא סתירת לחי שלא מצליחים להתאושש ממנה. היא פגיעה עמוקה שמביאה לאיבוד האמון הבסיסי בין השניים, לחיסול הזוגיות ולגירושין. בגידה מתרחשת גם כאשר צד אחד נמצא בפרשת דרכים עם עצמו, מחפש תשובות לשאלות, וזורע את תחושת התסכול דווקא על הזוגיות שלו. במקרים כאלו החיפוש אחר המושיע ממצב זה הוא אדם חיצוני, שאינו חי את היום יום עם בן הזוג שבחר לבגוד, והתמונה שמציירת עמו היא ורודה אך תתנפץ בהמשך.

5. העדר אינטימיות פיסית
חיי המין הם אחד האלמנטים החשובים בחיי הנישואים והם גם אחת הסיבות המרכזיות לבגידה. אם במהלך השנים נוצר פער בחשק, ירידה במשיכה המינית, קושי מסוים בתפקוד המיני של אחד מבני הזוג הרי אלו יגרמו לבני הזוג לתסכול ולא מעט מתח ועלולים להוות יסוד משמעותי למשבר גדול בלתי ניתן לגישור.

6. ריגושים בחוץ
יש זוגות שאצלם הבגידה היא לא רק האקט המיני. לא מעט זוגות מוצאים עצמם נפגעים כשאחד מבני הזוג מפתח מערכת יחסים ידידותית מדי עם המין השני שאיננו בן או בת הזוג. מערכת יחסים של בילויים משותפים, רצון להיות יחד יותר ויותר, שיחות ארוכות ועוד. העדפת אדם אחר על פני מי שנשואים לו יכולה להביא אף היא לפיצוץ ומשבר אמון שסופו הוא גירושין.

7. משבר כלכלי
זוגות רבים שמצליחים לתחזק זוגיות נהדרת מגיעים למשבר כלכלי ולא מצליחים לשרוד אותו יחד. כשיש משבר כלכלי נוצרים מתחים מסוג אחר שיוצרים פחד, דאגות וחרדות שיכולות להרחיק את הצדדים אחד מהשני ולייצר עוד קרקע להפרדה זוגית.

8. שינויים אישיותיים
התפתחות אישית יכולה להיות סיבה טובה ליצירת פערים בזוגיות ולגירושין בסופו של דבר. כשאחד מבני הזוג מפתח קריירה והשני מרגיש שהוא עומד במקום ולא מממש עצמו, כשהיא פתאום מרוויחה הרבה יותר והאגו שלו נפגע. הרבה פערים שנוצרים משינויים אישיותיים אשר יוצרים משברים בלתי ניתנים לאיחוי.

9. יציאה מהארון
בשנים האחרונות כבר יותר לגיטימי להודות בנטייה מינית "חדשה". התפתחות זו יצרה מצב שבו בני זוג בוחרים לצאת מהארון ולהודות בפני בן או בת הזוג שהם נמשכים לבן זוג מאותו המין. יציאה זו מהארון חותכת את הקשר מיד ומביאה לפירוקו.

10. משבר אישי או משפחתי
זה קורה במשפחות הכי טובות. משברים יש כל הזמן. מחלה ארוכה או קשה, קושי משמעותי עם ילד, משבר כלכלי ומשבר במשפחה המורחבת. בתקופת משבר הציפייה שלנו היא שבן הזוג יתמוך, יהיה שם בשבילנו ודווקא אז הוא מאכזב. אכזבה בזמן משבר יוצרת סדק עמוק ורחב שלא פעם מסיים את הקשר.

11. התערבות המשפחה המורחבת
כשאנחנו מתחתנים, אנחנו מתחתנים גם עם ההורים של הצד השני, ועם האחים והאחיות של הצד השני. לא פעם קיימים פערים בין המשפחות וסגנון החיים ותפיסת העולם. משפחה מורחבת שמתערבת יותר מידי ומייצרת "מחנות" עלולה לגרום לריחוק, למתחים ולהביא אפילו לגירושין.

12. פנסיה וילדים שעוזבים את הקן
נישואין ארוכי שנים מביאים זוגות לגיל פנסיה ולפעמים דווקא שם, אחרי עשרות שנים מגיע המשבר. הילדים עזבו את הקן ופתאום זה את והוא, הוא ואת ואין רעשי רקע ממסכים בעיות. בן זוג שיוצא לפנסיה ונמצא הרבה יותר בבית אחרי שנים שהיה מחוץ לבית מרבית שעות היום ועכשיו נוכח ומתערב יותר. כל אלו מביאים לא פעם לפערים ולחוסר יכולת להתגבר ואחרי שנים רבות של זוגיות מתגרשים.

ייתכן ויעניין אותך עוד:

לפרטים נוספים ויצירת קשר:

שאלות חשובות

האם אני צריך עורך דין שילווה אותי בתהליך גישור?

פעמים רבות שואלים אותי אם יש צורך בליוווי מקביל של עורך דין חיצוני להליך הגישור.

התשובה אינה חד משמעית, אבל ההמלצה היא לתת אמון במגשר ובצוות המקצועי שמלווה את התהליך.

 

 

מה יהיה עם הילדים?

לפני שאנו נפרדים פיזית, ומתחילים להתנהל כזוג גרוש, אנו חייבים לתת את הדעת לכל ההתנהלות היומיומית של הילדים במטרה למזער למינימום את השיבוש באורח החיים הרגיל והתקין שלהם. אין ספק שחייהם יראו מעתה אחרת, הם נאלצים להסתגן לאורח חיים חדש, אך תכנון, שיתוף פעולה שלכם, וראייה לטווח ארוך יקלו על ההתנהלות היומיומית, ויהפכו את השינוי להדרגתי.

למה לבחור בגישור גירושין?

כשאני בוחר נכון ובוחר בשבילי, "החיים שאחרי" לך ולילדיך יראו אחרת. הליך גירושין הינו מורכב רגשית ומלווה בהרבה טלטלות וחוסר וודאות. תוסיפו על זה מאבקים מיותרים על רכוש, וההתאוששות תהיה קשה וארוכה יותר.

יתרונות גישור גירושין עולים על הכל.

דילוג לתוכן