גישור גירושין בראש העין

לקבלת ייעוץ לתהליך נכון

גירושין בהסכמה בראש העין


גישור גירושין בראש העין

מתגוררים בראש העין והחלטתם להתגרש? מעוניינים בדיאלוג מפויס, חסכון כלכלי ותהליך יסודי ומהיר בו אתם אלו שמנתבים את הדרך בקצב המתאים לכם? במאמר זה עו"ד דגנית אלישיב – עו"ד מגשרת גירושין בראש העין תספק לכם את הנתונים החשובים ביותר אודות הסכם גירושין בהסכמה ויתרונותיו של גישור גירושין בראש העין.

 

גירושין בראש העין –  נתונים סטטיסטיים שחשוב לדעת!

הנתונים המופיעים בדו"ח השנתי 2018 של בתי הדין הרבניים מצביעים על עלייה של 5% במספר הזוגות שהתגרשו בשנת 2018 וזאת לעומת שנת 2017.

בבתי הדין הרבניים נפתחו מעל ל- 95,000 תיקים ב- 2018,  ביניהם 4102 תיקי תביעות גירושין, 8626 תיקים שעיקרם הסכם גירושין. 2827 תיקים לתביעת מזונות ו – 1585 תיקים לחלוקת רכוש.

מה לגבי אחוזי הגירושין בראש העין? הדו"ח מצביע על עלייה משמעותית בשיעור המתגרשים בראש העין בין השנים 2017-2018 .

בשנים אלו נרשמה עלייה גבוהה של 43% באחוזי הגירושין בעיר ראש העין.

 

חובת תהליך גישור גירושין בראש העין?

חוק 'הסדר התדיינות בסכסוכי משפחה' הינו חוק חדש אשר הוחל בחודש יולי של שנת 2016 .

חוק זה קובע כי יש לנסות ולפתור את הסכסוך בין בני הזוג בעזרת יחידות הסיוע של משרד הרווחה או באמצעות עו"ד מגשר גירושין בראש העין וזאת טרם פנייה אל בית המשפט.

המטרה של חוק זה היא לצמצם באופן משמעותי את מספר תביעות הגירושין לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני וזאת באמצעות הליך גישור שיוביל לתוצאה של הסכם גירושין בהסכמה. כלומר, לאפשר לבני הזוג לסיים את הליך הגירושין שלהם בהסכמה ולהימנע ממאבק משפטי בערכאות.

 

 

גרים בראש העין ומתחילים לדבר על גירושין?

חשוב שתדעו שלא תוכלו להגיש בקשה לגירושין בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה טרם אתם מגישים בקשה ליישוב סכסוך או הליך גירושין בהסכמה.

לאחר שתגישו בקשה זו היא תנותב ליחידת הסיוע המשפטית ואילו אתם תדרשו להגיע ל- 4 פגישות (הנקראות פגישות מהו"ת), באמצעותן תקבלו מידע אודות הסכם גירושין, ייעוץ גירושין ואפשרות של יישוב הסכסוך ביניכם באמצעות הסכמה, כלומר באמצעות גישור. 

כאן חשוב לדעת שפגישות מהו"ת נערכות לרוב בשעות הבוקר, דבר אשר אינו נוח לרוב השכירים, שכן פגישות אלו מחייבות אותם להפסיד כ- 4 ימי עבודה בחודש.

בנוסף, כל המידע האישי שלכם יתועד במחשבי הרווחה. לכן, רוב הזוגות מעדיפים לפנות אל הליך גישור לפני גירושין בראש העין במסגרת פרטית.

מסגרת בה אין דיווח על הנאמר במהלך הפגישה.

יתרונות גישור גירושין בראש העין  – גירושין בהסכמה

במהלך תהליך גישור, הזוג יוכל ללמוד כיצד לנהל דיאלוג פורה וזאת באמצעות תיווכו של המגשר. המגשר יאפשר מסגרת ברורה בה כל אחד מבני הזוג יאמר את שעל ליבו ואת דרישותיו, ללא החשש שמא הדיאלוג יסתיים בפיצוץ. בנוסף, יתרונות נוספים להשכרת שירותיו של מומחה בתחום גישור גירושין בראש העין הם:

  • עיתוי אידיאלי – יש אפשרות להשתמש בשירותי גישור לפני גירושין בראש העין. כלומר, ניתן להתחיל את תהליך ההידברות עוד בשלב מוקדם וזאת לעומת תביעת גירושין אשר תמיד תוגש כמוצא אחרון.
  • תהליך מפויס – בני הזוג לרוב נגררים למלחמות בגלל התחלה לא נכונה של תהליך הגירושין. גישור יאפשר לכם תהליך גירושין שפוי ממנו ניתן לצאת עם תחושה טובה ואף לשמור על התנהלות מכובדת.
  • חיסכון כספי – ניתן לחסוך עשרות ועד מאות אלפי שקלים אל מול ההוצאות הגבוהות לאורך התהליך המשפטי.
  • סודיות – הליך גישור גירושין הינו הליך סודי וחסוי וזאת בהשוואה אל ההליך המשפטי המנוהל לעיתים קרובות באופן פומבי.
  • הבחירה היא שלכם – המגשר יבחר על ידי בני הזוג, בעוד שבבית המשפט לא ניתן לבחור את השופט.
  • אתם מנהלים את התהליך – ההליך עצמו נשלט על ידי הצדדים וזאת לעומת הליך משפטי שמנוהל ברובו על ידי עורכי הדין. המגשר יעזור לכם בהבנת ההתנהלות הזוגית, בחינת כל הקשור אל האחריות ההורית, הסכמה לגבי כלכלת הילדים וחלוקת מזונות שיוויונית וכמובן לגבי חלוקת הרכוש שלכם.
  • תהליך מהיר – בעוד הליך משפטי יכול לקחת חודשים רבים ואף שנים, גישור הינו תהליך מהיר ויעיל. בני הזוג משוחחים בתיווכו של מגשר. כל אחד מהצדדים מסביר מה הוא רוצה ומדוע, המגשר מנתב את השיחה ומנהל אותה על מנת שהדברים יהיו ברורים ושהדיאלוג יהיה פורה ובסופו של דבר יוביל אל הסכם גירושין בהסכמה.
 

גירושין חכמים בראש העין 

תהליך פירוק ברית נישואין מוביל לתחושות רבות, ביניהן נטישה, תסכול, פחד מהעתיד ופעמים רבות גם כעס על הצד השני.

למרות הקושי הרב והתקופה הכה רגישה חשוב שתבינו שזהו גם השלב החשוב בחייכם, השלב בו אתם נדרשים לקבל החלטות חשובות אשר ישפיעו על העתיד שלכם ושל הילדים שלכם.

זו הסיבה שמובילה זוגות רבים אל עו"ד מגשר גירושין בראש העין, אותו עו"ד מומחה אשר עוזר להם לעשות את הדברים קצת אחרת, ללא מאבק משפטי ארוך, ללא הוצאה כספית גדולה על תהליכי משפט, ללא בירוקרטיה שנמשכת זמן רב וללא כאב מיותר לשני הצדדים, כאב אשר משפיע לרוב גם על הילדים.

כי היום יש אפשרות להסכים על הדברים במהירות וללא הוצאה גבוהה.

 

גישור לפני גירושין בראש העין – פותחים דלת חדשה לעתיד טוב יותר

גירושין אמנם מסמלים פרידה וסגירת דלת עם אדם אחד, אך חשוב לזכור שגירושין הם גם פתיחת דף חדש.

לכן, ההמלצה היא להתחיל את הדרך החדשה עם חיוך על הפנים וזאת כתוצאה מהסכם גירושין שנבנה לאחר הידברות וגישור בין שני הצדדים.

תהליך בו ניתנה לשני הצדדים תמיכה אישית וזאת באמצעות כלים מתחום האימון אשר יאפשרו להם למצוא פתרונות לקונפליקטים עתידיים.

גישור גירושין יאפשר לכם תהליך פרידה וגירושין בהסכמה, בכבוד ובזול יותר מכל תהליך משפטי שבו שופט ועורך דין כופים על הזוג את הדברים.

 

מחיר גישור גירושין בראש העין

המחיר של הליך גירושין בהסכמה או לחילופין גישור גירושין משתנה מאוד מזוג לזוג. יש זוגות שמגיעים אל הליך הגישור במצב בו כבר אין אמון בין הצדדים ועל כן המפגשים הראשונים יסדירו את נושא האמון עד שניתן יהיה לשוחח על חלוקת רכוש ומשמורת הילדים. ואילו יחד עם זאת – זוגות שהגיעו לאחר שענייני הבית נרגעו עוד לפני שהגיעו אל הליך הגירושין בהסכמה יעברו את התהליך בצורה מהירה ובמחיר נמוך יותר. על נושא המחיר הכנו עבורכם את המאמר – כמה עולה הליך גישור גירושין >>

 

לתיאום פגישת גישור לפני גירושין בראש העין, ללא עלות או התחייבות התקשרו 050-7583555 או השאירו את הפרטים שלכם בטופס 'צור קשר' באתר ואחזור אליכם בהקדם.

שאלות חשובות

האם אני צריך עורך דין שילווה אותי בתהליך גישור?

פעמים רבות שואלים אותי אם יש צורך בליוווי מקביל של עורך דין חיצוני להליך הגישור.

התשובה אינה חד משמעית, אבל ההמלצה היא לתת אמון במגשר ובצוות המקצועי שמלווה את התהליך.

 

 

מה יהיה עם הילדים?

לפני שאנו נפרדים פיזית, ומתחילים להתנהל כזוג גרוש, אנו חייבים לתת את הדעת לכל ההתנהלות היומיומית של הילדים במטרה למזער למינימום את השיבוש באורח החיים הרגיל והתקין שלהם. אין ספק שחייהם יראו מעתה אחרת, הם נאלצים להסתגן לאורח חיים חדש, אך תכנון, שיתוף פעולה שלכם, וראייה לטווח ארוך יקלו על ההתנהלות היומיומית, ויהפכו את השינוי להדרגתי.

למה לבחור בגישור גירושין?

כשאני בוחר נכון ובוחר בשבילי, "החיים שאחרי" לך ולילדיך יראו אחרת. הליך גירושין הינו מורכב רגשית ומלווה בהרבה טלטלות וחוסר וודאות. תוסיפו על זה מאבקים מיותרים על רכוש, וההתאוששות תהיה קשה וארוכה יותר.

יתרונות גישור גירושין עולים על הכל.

דילוג לתוכן